• به انجمن نشریه دانشجویی صنعت برتر خوش آمدید
  • لطفا قوانین انجمن را ملاحظه بفرمایید
  • انتقادات و پیشنهادات خود را در تالارها مطرح فرمایید
  • جهت تماس با مدیران نشریه از طریق صفحه تماس اقدام نمایید
درود مهمان گرامی! ورود ثبت نام


امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6 ویژگی شخصیتی افراد موفق در کار
#1
 
۶ مدل شخصیتی محبوب در محیط کار
 
آیا شما از آن دسته افرادید که صبح شنبه برای دیدن همکارانتان لحظه‌شماری می‌کنید؟ و از کار کردن با آن‌ها احساس خوبی دارید.؟ ما تقریباً یک‌سوم از عمرمان را در محل کار می‌گذرانیم پس خیلی مهم است، با افرادی کارکنید که الهام‌بخش هستند و از بودن با آن‌ها احساس رضایت می‌کنیم. اگر می‌خواهید در محل کارتان مؤثر، خوشحال و مولد باشید باید فرهنگ کار تیمی را در خود تقویت کنید.
 
در ادامه ۶ ویژگی شخصیتی این تیپ افراد را معرفی می‌کنیم.
 
۱- تدبیر
 
این‌گونه افراد، مدبر هستند. یعنی برای هر مشکلی که با آن مواجه می‌شوند راه‌حلی دارند. وقتی مشکلی را به آن‌ها ارجاع می‌دهید از اینکه پاسخگو باشند خوشحال می‌شوند. و معمولاً این‌گونه شروع می‌کنند” اممم.. بذار ببینم.. آیا می‌شود از زاویه دیگری به مسئله نگاه کرد؟؟ اووو بله اگر ما این کار را بکنیم” و به‌محض مواجه با مشکل دنبال راه‌حل می‌گردند. وجود چنین افرادی در گروه واقعاً نعمت است. چراکه میدانید وقتی با آن‌ها کار می‌کنید جایی برای منفی‌بافی نیست و حتی زدن حرف‌هایی مثل” چقدر سخت است، چرا باید برای ما اتفاق بی افتد.. ما چه گناهی کرده‌ایم؟” فحش به‌حساب می‌آید. افراد مدبر کار را به بهینه‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهند و الهام‌بخش دیگر افراد گروه‌اند. خیلی طولی نمی‌کشد که این افراد همه اعضا را با راه‌حل‌هایی که ارائه می‌دهند راضی می‌کنند.
 
۲- آینده‌نگری
 
افراد آینده‌نگر برنامه‌های طولانی‌مدت و تصور روشنی از کارهایی که قرار است انجام بدهند دارند. این افراد عمیقاً معتقدند که انسان از پس هر کار بزرگی برمی‌آید به همین دلیل به کار تیمی و تیم به‌شدت اهمیت می‌دهند و در انتخاب تیم به‌شدت حساس‌اند. این را در نظر بگیرید که کار کردن با تیمی که توسط این افراد هدایت می‌شود کار ساده‌ای نیست چراکه آن‌ها برای خود و افرادی که با آن‌ها کار می‌کنند استانداردهایی در نظر گرفته‌اند که توقع دارند برآورده شود. خب لابد می‌پرسید مزیت کار کردن با این افراد چیست؟ کار کردن با این افراد حس کار کردن روی یک پروژه بزرگ را به شما می‌دهد پروژه‌ای بزرگ‌تر از خودتان. و شما می‌دانید حتی بعد از اتمام این پروژه به‌عنوان نشانه کار شما به‌عنوان عضوی از یک تیم بزرگ باقی خواهد ماند، یکی از بزرگ‌ترین رضایت‌هایی که می‌توانید نسبت به خودتان کسب کنید. چند دقیقه چشمانتان را ببندید و تصور کنید انجام دادن یک کار ماندگار چه حسی دارد؟ حس فوق العاده ایست نه؟؟ یک مثال خوب از این دسته از افراد استیو جابز است. مطمئناً کار کردن با این مرد بزرگ سختی‌های خاص خود را دارد اما افرادی که با او کار می‌کنند می‌دانند که کاری که می‌کنند ماندگار است.
 
۳- لذت طلب
 
این دسته افراد برای دو ساعت متوالی نمی‌توانند جدی باشند. اما سو تفاهم پیش نیاید این افراد همچنان به قوت خود مولدند چراکه در حقیقت افراد جوکی نیستند بلکه سعی می‌کنند از زندگی لذت ببرند و این بخشی از شخصیت آن‌هاست. کار کردن با این افراد به‌شدت لذت‌بخش است و هیچ خبری از استرس نیست. حتی در پس استرس ترین حالات هم آن‌ها راهی برای کاهش استرس دارند. پس‌کار کردن با این افراد یعنی همیشه زمانی برای هیجان، تفریح و حتی غافلگیر شدن وجود دارد. خیلی پیش می‌آید که این افراد وسایل جالبی را با خود به محل کار می‌آورند، چیزهایی که اغلب انتظار آن را ندارید مثل یک اسباب‌بازی جالب یا خریدن یک جعبه بستنی بزرگ برای کل گروه آن‌هم درست وسط زمستان.
 
۴- تمام‌کننده
 
وجود افرادی که بتوانید روی قولشان حساب کنید حس خوبی دارد چراکه این افراد همواره وظیفه‌شان را انجام می‌دهند. این افراد همواره روند کار را آهسته ولی پیوسته دنبال می‌کنند. این افراد ممکن است خیلی کم‌حرف باشند اما این را پای بی‌توجهی آن‌ها نگذارید چرا آن‌ها کلاً کم‌حرف‌اند. لحظات باشکوه آن‌ها لحظه ایست که کارشان به نتیجه می‌رسد و آن‌وقت است که می‌توانید شوق را در چشمانشان ببینید. وجود این افراد نوعی اطمینان خاص را به گروه القا می‌کند و دیگر اعضا را هم به نتیجه رساندن وظیفه‌هایشان ترغیب می‌کند پس اگر شما از آن دسته افرادید که در به پایان رساندن کارهایتان مشکل‌دارید با یکی از این افراد تمام کنند همراه شوید تأثیری که بر شما می‌گذارند انکارناپذیر است.
 
۵- دلسوز
 
تابه‌حال اتفاق افتاده است که یکی از همکاران جویای احوال شما بشود و از شما بپرسد آیا چیزی لازم دارید یا نه؟(البته به‌جز منشی که نوع فعالیتش انجام این کارها را ایجاب می‌کند) اگر جوابتان مثبت است پس شما با یک فرد دلسوز همکار بوده‌اید. چنین شخصی محیط کار را به‌اندازه محیط خانه مرتب و لطیف نگاه می‌دارد. همان‌طور که هر خانه‌ای به یک دلسوز نیاز دارد. وجود این افراد حس خوبی به شما می‌دهد، اینکه حس کنید برای کسی مهم هستید همیشه جواب می‌دهد.
 
۶- افراد متمرکز
 
اگر در یک کار تیمی مؤثر حضورداشته‌اید پس می‌دانید که کار کردن با افراد متمرکز چگونه است. این افراد دقیقاً شبیه ماشین‌های حفاری‌اند و اگر روی کاری متمرکز شوند بازیگوشی را کنار می‌گذارند چراکه به نتیجه رساندن آن کار تنها هدف زندگی‌شان می‌شود.
 
افراد متمرکز همیشه پرانرژی‌اند. شعار آن‌ها این است “بریم سر اصل مطلب” که با این وضع جایی برای اتلاف وقت نمی‌ماند.
 
کار کردن با افرادی که یک یا چند مورد از موارد ذکرشده رادارند یعنی شما روی ریل موفقیت درحرکتید. وقتی چنین افرادی در گروهتان دارید وقت آن رسیده که یا علی بگویید و با اشتیاق به سمت محل کار یا اهدافتان حرکت کنید.
 
شاید بپرسید چرا؟ چون شما خوی افرادی را به خود می‌گیرید که وقت بیشتری را با آن‌ها می‌گذرانید. به دنبال افرادی باشید که الهام بخشند و باعث می‌شوند نسبت به خودتان حس خوبی داشته باشید.
 
 

نقل قول: Posted: 28 Aug 2015 11:45 AM PDT
6-Types-Of-People-Who’re-Most-Popular-At-Work
 
منبع:
http://degaresh.com/site/

 
 
در برابر غرب نباید چشم را بست و نباید به آن خیره شد. بلکه باید دید و درست دید. (علی شریعتی)
 
پاسخ
  


پیام‌های داخل این موضوع
6 ویژگی شخصیتی افراد موفق در کار - توسط Khedmatgozar - 6-8-1394، 08:03 صبح

پرش به انجمن:


اعضای در حال مشاهده : 1 مهمان